Технічний скринінг: чи змінює він процес найму?

Технічний скринінг: чи змінює він процес найму?

9 мая, 2023 Выкл. Автор admin

Кандидати нерідко перебільшують свої навички у резюме, що може утруднити для рекрутерів визначення справжніх технічних здібностей кандидата. На щастя, технічні скринінгові оцінки забезпечують практичний підхід для рекрутерів та менеджерів за наймом, щоб зрозуміти, який рівень технічного досвіду та розуміння у людини.

Якщо Ви шукаєте кадрове агентство, ми рекомендуємо звернутися до українського HR провайдера Rost Group.

Тепер, коли багато технічних команд працюють віддалено, процес найму також став дистанційним. Хоча співбесіди по телефону та рекомендації можуть дати загальне уявлення про здібності кандидата, ніщо не зрівняється з демонстрацією. Зі зростанням популярності технічних скринінгових оцінок та відеоінтерв’ю рекрутерам стало простіше, ніж будь-коли, приймати рішення про найм у технічних областях.

Що таке технічний скринінг?

Крім того, що це один із найскладніших наборів навичок, більшість роботодавців, які прагнуть заповнити технічні посади, мають агресивні цілі найму та великі очікування від потенційних кандидатів. Ось чому більшості керівників, менеджерів та рекрутерів складно найняти кваліфікованих технічних фахівців.

Технічний відбір — це процес, за допомогою якого компанії оцінюють технічні здібності кандидата поряд з менш вимірними атрибутами, такими як командна робота та відповідність вимогам компанії. Технічна попередня оцінка може включати питання з кількома варіантами відповідей, симулятори і живі обговорення для визначення навичок кандидата. Зміст технічного скринінгу може оцінювати навички кодування кандидата, розуміння основних технічних концепцій та основ, здатність вирішувати проблеми тощо.

Це особливо важливо зі зростанням віддаленої роботи під час пандемії. Багато компаній усвідомлюють, що наявність певного ступеня або посади в резюме кандидата не означає, що вони мають відповідні навички. Багато людей використовували пандемію, щоб продовжити свою освіту, освоїти нову навичку або розвинути свої компетенції через позаштатну або контрактну роботу. Фактично 75% фрілансерів, які працюють повний робочий день, зараз заробляють на фрілансі стільки ж грошей, скільки вони заробляли, коли працювали повний робочий день до пандемії.

Як роботодавець, найм технічних фрілансерів і віддалених працівників має багато переваг у порівнянні з постійним штатним співробітником. Фрілансери та віддалені працівники часто більш продуктивні, оскільки їхня робота оцінюється за її якістю, а не за кількістю часу, яку вони проводять в офісі.

Але мають бути методи перевірки, щоби переконатися, що найняті працівники зможуть виконувати поставлені завдання. Ви повинні переконатися, що ви встановили чіткі очікування для фрілансерів, щоб усі були на одній сторінці про проект до його початку, та відповідним чином зіставити свої оцінки скринінгу.

Переваги технічного скринінгу

Стратегія технічного скринінгу дає роботодавцям кілька переваг:

Підтримує процес найму на основі даних

Технічний процес відбору гарантує, що рішення про найм засновані на даних, що потенційно усуває деяку упередженість у процесі найму. Добре відомо, що расизм, сексизм, ейблізм та інші упередження процвітають за традиційного найму, і деякі з цих проблем можна зменшити, використовуючи технології у своїх інтересах.

На упередження прийому працювати можуть впливати зовнішній вигляд, загальні інтереси, а підсвідомі припущення можуть призвести до того, що інтерв’юери прийматимуть далеко ще не ідеальні рішення у тому, хто найкраще підходить цієї роботи. Для технічних посад ви повинні підтвердити остаточне рішення інтерв’юера даними, які підтримують процес найму, не обов’язково йти з людиною, яка продемонструвала найбільшу індивідуальність під час особистих взаємодій.

Економить ресурси компанії

Впровадження технічного скринінгу вивільняє час та ресурси компанії. Практично немає додаткових витрат, пов’язаних із можливістю проведення віддалених співбесід та адаптації на додаток до технічної оцінки. Жодній із сторін не потрібно добиратися до офісу, а HR-фахівці мають більше часу для співбесід з великою кількістю кандидатів.

Більше того, дослідження показують, що 86% онлайн-працівників віддають перевагу електронній пошті як основний метод спілкування, тому насправді немає необхідності примушувати до особистого спілкування те, що можна було б легко провести віртуально. Усі сторони можуть отримати вигоду від використання правильних інструментів для перенесення деяких аспектів інтерв’ю та процесу оцінки в онлайн.

Покращує якість вашого кадрового резерву

Заповнення затребуваних технічних посад може тривати багато часу, якщо ваші заявки заповнені недостатньо кваліфікованими кандидатами. Процес технічного відбору ефективно усуває тих, хто не відповідає основним вимогам роботи, тому ви можете витратити час на співбесіду з гідними людьми.Таким чином, ви можете адаптувати свої співбесіди до кандидатів із найвищими показниками замість того, щоб відсіювати менш компетентних кандидатів на співбесіді.

Як перевіряти технічних кандидатів

Рекрутерам, доцільно раціоналізувати свої методи віртуального найму, наприклад, пропонуючи кандидатам можливість пройти співбесіду з відеозв’язку замість того, щоб приходити до офісу. Роботодавці повинні використовувати інструменти для спільної роботи, щоб зробити співбесіду та перевірку на відстані простими та комунікативними, але при цьому віртуальними.

Технічна скринінгова оцінка

Перш ніж запросити технічного кандидата та пройти співбесіду, технічна оцінка скринінгу у формі питань з кількома варіантами відповідей та відкритих питань може допомогти звузити коло талантів до тих, хто відповідає вимогам роботи. Відсіювання менш досвідчених або недостатньо кваліфікованих кадрів заощадить інтерв’юерам та HR багато часу та паперової роботи.

Технічне інтерв’ю

Після проведення початкової співбесіди, що включає оцінку соціальних навичок та інших оцінок, притаманних компанії, настає час технічної частини співбесіди. Це гарний час, щоб перевірити технічні здібності кандидата за допомогою симулятора програмування, який автоматично оцінює їхні здібності після того, як вони закінчать роботу. Ви також можете уявити минулу проблему, з якою ви зіткнулися у своїй організації, та попросити їх витратити деякий час на обговорення рішення.

Це не тільки дозволяє інтерв’юеру побачити, як претендент вирішує реальну проблему, а й дає претендентам уявлення про те, чого їм чекати, коли вони прийдуть туди працювати. Важливо зосередитися на розумних додатках, а не ставити на їхньому шляху перешкоди, що розчаровують. Дозвольте показати вам, з чого вони зроблені, і з самого початку створіть атмосферу взаємної поваги.

Переконайтеся, що у вас є правильні інструменти

Якщо ви плануєте використовувати технічні рішення для тестування кандидатів, вам необхідно переконатися, що у вас є система, здатна впоратися з робочим процесом. Перш ніж проводити технічну перевірку кандидатів, погляньте на власний веб-сайт, щоб визначити, чи є у вас оновлений сайт, на якому ви можете похвалитися своїми технічними компетенціями.

Це не повинно бути трудомістким чи дорогим процесом. Часто це просто питання пошуку відповідного програмного забезпечення та платформи для ваших потреб.

Домашнє завдання

Тепер у вас є більше інформації, щоб ще більше зменшити список потенційних нових співробітників. На цьому етапі ви можете дати кандидатам домашнє завдання, щоб вони могли працювати у своєму власному темпі без тиску з боку когось, хто заглядає їм через плече. Дайте їм розумний термін та завдання, що відповідає посаді, на яку вони претендують. Це дуже важливо для точного визначення того, як кандидат може працювати у вашій організації.

Висновок

Найбільш талановиті кандидати, швидше за все, матимуть безліч можливостей, і впровадження технічного скринінгу може допомогти організаціям прискорити процес найму та провести співбесіди з найкращими фахівцями у цій галузі. Висококваліфіковані кандидати також з більшою ймовірністю залишаться в компанії на більш тривалий період часу та зроблять свій внесок у загальне зростання бізнесу.

Компанії можуть заощадити час, гроші та ресурси, використовуючи процес технічного скринінгу. Ці оцінки не лише відсівають недосвідчених кандидатів, а й оптимізують практику найму у компанії. За допомогою технічного скринінгу ви можете спростити управління кандидатами та переконатися, що ви наймаєте співробітників, які відповідають вашим технічним потребам.