Site icon Сенсация

Які парфуми купити? Експертні поради, що полегшать ваш вибір

Які парфуми купити? Експертні поради, що полегшать ваш вибір

Щороку з’являються нові аромати, а класичні рішення не втрачають своєї актуальності. Тому обрати оптимальний варіант парфумів у рамках свого бюджету доволі складно. Проблеми вибору аромату актуальні у будь-який сезон. Але існує ряд нескладних правил, які дозволять підібрати оптимальне рішення. Сьогодні ми ними поділимося.

Правило № 1. Навчіться розрізняти види парфумерії

Виробники пропонують не просто різноманітні аромати, але й різні типи парфумів, які мають свої унікальні характеристики. Варто орієнтуватись в них, оскільки це допомагає значно спростити процес вибору.

Отже, першим типом є парфумована вода, яка маркується позначкою EDP (Eau de Parfum). В ній присутня висока концентрація аромаолій, саме завдяки цьому вона має сильний та тривалий аромат. В середньому парфумована вода тримається приблизно 6 годин, після чого рекомендовано наносити її повторно.

Другий тип — це туалетна вода з маркуванням EDT (Eau de Toilette). Вона містить менш концентровані олії, але стійкість у неї теж непогана. Загалом туалетна вода тримається приблизно чотири години.

Третім типом є одеколон — EDC (Eau de Cologne). Він є легшим та слабшим видом парфумерії, адже в його складі концентрується найменша кількість олій, а це впливає на аромат та стійкість. Загалом одеколон тримається приблизно 2-3 години, після чого рекомендовано застосовувати його повторно.

Оскільки частка концентрації олії в різних типах ароматів є різною, відрізняється й ціна. Цілком зрозуміло, що парфумована вода (EDP) матиме вищу ціну, трохи дешевшою буде туалетна вода, а найнижчу сходинку займатиме одеколон.

Правило № 2. Протестуйте аромат вживу

В першу чергу слід перевірити парфуми на шкірі. Майже неможливо «вгадати» ідеальний парфум, купуючи його за відгуками в інтернеті. То що ж робити? Дуже часто зразки ароматів можна знайти в магазинах. Вони дозволяють ознайомитись та оцінити той чи інший парфум перш ніж придбати повнорозмірний флакон на улюбленому сайті.

В першу чергу слід розпорошити аромат на невелику смужку паперу (їх доволі часто пропонують магазини разом із тестерами тих чи інших ароматів). Така дія дозволить отримати перше враження від аромату.

Якщо обраний парфум вам сподобався, варто розпорошити його на шкіру (втім не треба поєднувати його з іншими парфумованими продуктами). Не забувайте, що на запах парфумів можуть впливати різні чинники. Тож краще зняти всі металеві прикраси та годинник для «чистоти експерименту».

Правило № 3. Склад та концентрація мають значення

Дійсно якісним ароматом можна назвати той варіант, який зберігається протягом кількох годин після першого використання. Загалом для створення хороших парфумів використовують натуральні інгредієнти, зокрема — ефірні олії преміумкласу: рожеве дерево, жасмин, пачулі, бергамот. Виробники застосовують також і натуральні фіксатори: це янтарна смола, сіра амбра тощо.

Важливе значення має рівень концентрації: чим він вищий, тим стійкішим є обраний аромат. Різні типи парфумів мають власний рівень концентрації: туалетна вода (EDT) містить 8-12% ароматизаторів, а парфумована вода (EDP) — 15-20%. Найвища концентрація (понад 20%) міститься в Extrait de parfum, завдяки чому такі парфуми мають неперевершену стійкість та глибину аромату.

Дуже важливо зрозуміти силу аромату, оскільки це дозволить надалі уникнути помилок при його нанесенні. В першу чергу варто вміти оцінювати шлейф обраного парфуму. Він, звичайно ж, має бути відчутним, але не дуже нав’язливим. Наприклад, в кімнаті має відчуватись легкий аромат парфумів навіть після того, як людина з неї вийшла. Втім він має бути не агресивним та ледь вловимим. Крім того, аромат має довго триматись на шкірі, що теж своєю чергою є підтвердженням чудової якості.

***

Загалом, вибір ароматів є індивідуальною справою. Варто в першу чергу керуватись власними смаками, обираючи оптимальну для себе групу. Обов’язково тестуйте продукцію вживу, оскільки це дозволить краще познайомитись з асортиментом. Купувати ж парфуми можна в інтернет-магазинах, що дозволить зекономити кошти. Не слід забувати, що різні види парфумерії мають свою стійкість, від чого залежить й кінцева вартість обраного варіанту.

Exit mobile version